Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21 lutego 2022 roku obchodziliśmy w szkole  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Obchody przygotowała Biblioteka szkolna. W obliczu postępującego upraszczania polskiej mowy, wulgaryzacji języka, dążenia do jego skrótowości, koniecznością jest propagowanie idei pięknej i bezbłędnej mowy ojczystej.
W języku myślimy, w języku zaczyna się miłość do naszej ojczyzny. Nie ma prawdziwego patriotyzmu, bez umiłowania polskiej mowy i używania jej w pięknej i starannej formie.
To właśnie dlatego w ramach obchodów tego święta uczniowie stanęli do rozgrywek słownych.  Mogli pobawić się w układanie wyrazów z literek, sprawdzić swoją spostrzegawczość w wykreślankach. Rozwiązywali rebusy, rywalizowali w mistrzowskiej wymowie łamańców językowych. Uczniowie, należący do kółka bibliotecznego  przygotowali na tę okoliczność  gazetkę promujące staranną polszczyznę, gramatykę, polskie przysłowia, zasady ortograficzne. Zadbali o hasła, które zachęcają do poprawnego używania języka polskiego.

Galeria zdjęć!!!