Pasowanie na Czytelnika Biblioteki

Dnia 2 listopada 2021r  odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I.  Był to ważny dzień, wszyscy pierwszoklasiści stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Fotorelacja!!!

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję  uczennice z koła bibliotecznego  przygotowały krótką część artystyczną, podczas której uczniowie klasy I zostali zaproszeni do tajemniczej komnaty, jaką jest biblioteka szkolna i zachęceni do poznawania tajemnic książek.

Zanim jednak nastąpiło przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników, musieli oni wykazać się wiedzą na temat znajomości wierszy Juliana Tuwima. Bo właściwie wszystko zaczęło się od wierszy Juliana Tuwima, które uczniowie poznali na zajęciach bibliotecznych. Bardzo im się spodobały, szczególnie zabawy inscenizowane do wierszy. Postanowili wyuczyć się ich na pamięć i zilustrować wybranych przez siebie bohaterów.  Następnie bezbłędnie odpowiedzieli na pytania zawarte w quizie oraz odgadywali zagadki.

Po takich zmaganiach przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali książki oraz pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do  biblioteki i wypożyczyli swoje pierwsze książki.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.

GRATYLUJEMY