#przerwanaczytanie

Dnia 24 października 2023r nasza szkoła po raz drugi  wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
Wydarzenie odbyło  się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom a szkolnym koordynatorem akcji była Biblioteka szkolna. Celem akcji było:

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Fotorelacja!!!
Czytanie odbywało się w specjalnie przygotowanych miejscach tzw. Strefach Czytania. Uczennice szkoły, działające w  Kole Bibliotecznym, tego dnia odwiedziły  klasy I-III i to właśnie one czytały bajki i opowiadania najmłodszym. Natomiast uczniowie klas 4-8 podczas przerw gromadzili się w przygotowanych miejscach, gdzie w zupełnej ciszy mogli oddać się lekturze.
Wiele osób chętnie przyniosło z domu ulubioną książkę, inni wypożyczyli z biblioteki. Tego dnia podczas każdej przerwy uczniowie czytali książki.
W akcji „Przerwa na czytanie” uczestniczyli także nauczyciele szkoły. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 130 osób ze szkolnej społeczności.