SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

„O, Nocy Święta, tak oczekiwana, która na zawsze zjednoczyłaś Boga i człowieka! Na nowo zapalasz w nas nadzieję. Wzbudzasz w nas pełen zachwytu podziw”.

Tymi słowami św. Jana Pawła II rozpoczęła się w dniu 21 grudnia  uroczysta akademia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego.
W progi naszej szkoły zawitali wyjątkowi goście: Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek, Ksiądz Proboszcz parafii Rykoszyn Tadeusz Lalewicz, Dyrektor SZPOZ w Piekoszowie Sławomir Sobański, przedstawiciele Zakładu Nordkalk Miedzianka p. Anna Ciołak i p. Konrad Nieszczankowski, Kierownik Referatu Edukacji i Obsługi Placówek Oświatowych Justyna Robak, sołtys wsi Rykoszyn Waldemar Kotwica, przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie Grażyna Kłos, a także rodzice naszych uczniów.
Zgodnie z tradycją punktem kulminacyjnym spotkania były Jasełka pt. „Noc nad Betlejem”, przedstawione przez uczniów klasy III przy współudziale chóru szkolnego.
Fotorelacja!!!

Ciekawy scenariusz z głębokim przesłaniem, piękne dekoracje, kostiumy oraz kolędy i świąteczne piosenki złożyły się na całość, wspaniale wprowadzającą w nastrój Narodzenia Pańskiego. Młodzi aktorzy dołożyli wielu starań i z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role, aby jak najwierniej przybliżyć okoliczności przyjścia Zbawiciela na ziemię. Aktorzy i wokaliści otrzymali gromkie owacje od publiczności i gratulacje od zaproszonych gości. Wspaniale na scenie zaprezentowali się również nasi uczniowie muzycznie uzdolnieni: Wiktoria Wychowaniec z kl. VIII zaśpiewała kolędę pt. „Gdy śliczna Panna”, Amelia Podsiadły z kl. VII zagrała na klarnecie kolędę „Jezus malusieńki” i na keyboardzie zagrali kolędy Filip Porzuczek z kl. IV „Przybieżeli do Betlejem”, Oskar Pawlikowski z kl. III „Dzisiaj w Betlejem”.
Na zakończenie spotkania nie zabrakło ciepłych i serdecznych życzeń kierowanych do uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz przybyłych gości. Życzenia świąteczne składali p. dyrektor Agata Skalska, ks. proboszcz Tadeusz Lalewicz i p. wójt Zbigniew Piątek.
Nad całością oprawy artystycznej czuwały panie: Iwona Wijas i  Jolanta Świebodzka.

Te wpisy mogą Cię zainteresować