Tydzień Kultury Języka w naszej szkole

Jak co roku w naszej szkole włączyliśmy się w obchody  XXXI Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim Motyw przewodni projektu: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła (Wisława Szymborska).
Główna idea projektu polega na stworzeniu jak najliczniejszemu gronu odbiorców (przede wszystkim uczniom ze wszystkich poziomów edukacyjnych) możliwości uczestnictwa w ciekawych spotkaniach z językiem polskim. Spotkania te organizowane są przez szkoły, instytucje edukacji, kultury i nauki.

Fotorelacja!!!

W ramach obchodów TKJ w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła z twórczości Wisławy Szymborskiej. Uczniowie podjęli trudne wyzwanie i zmierzyli się z wymagającą twórczością naszej noblistki. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas IV – VIII: Maria Kędziora, Aleksandra Kędziora, Nikola Sornat, Dominika Kozioł, Julia Chrabąszcz, Lena Kozioł, Kordian Sobczyk, Liliana Chojnecka, Wiktoria Wychowaniec, Nadia Lesiak, Amelia Podsiadły, Amelia Kojac.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyły:

  1. miejsce Lena Kozioł
  2. miejsce Liliana Chojnecka

W kategorii klas VII – VIII zwyciężyły:

  1. miejsce Amelia Podsiadły
  2. miejsce Wiktoria Wychowaniec

Uczennice te będą reprezentować naszą szkołę na II Gminnym Konkursie Recytatorskim Twórczość Wisławy Szymborskiej organizowanym w naszej szkole 28 marca 2023 r. Trzymamy kciuki!!!

Dodatkowymi zajęciami i aktywnościami w ramach TKJ w naszej szkole były: klasowe zmagania z łamańcami językowymi, Dyktando na wesoło oraz zajęcia biblioteczne – czytamy i interpretujemy teksty literackie. Uczniowie bardzo chętnie przyłączali się do wspólnej zabawy z językiem polskim. Odwiedzali bibliotekę szkolną i zawsze mogli liczyć na ciekawe propozycje spędzenia czasu na przerwach lub w ramach zajęć świetlicowych. Jak co roku nad przebiegiem TKJ czuwały panie Teresa Piotrowska i Sylwia Giemza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *