Wycieczka do Jaskini Raj i Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim

Dnia 5 listopada 2021 r. uczniowie klasy III za zgodą pani dyrektor Agaty Skalskiej uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Jaskini „Raj” i do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.

Fotorelacja!!!

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Jaskini Raj, uważanej za najładniejszą z jaskiń w Polsce. Wyróżnia się ona bardzo bogatą i dobrze zachowaną szatą naciekową. Uczniowie mogli zobaczyć w niej  perły jaskiniowe, pola ryżowe i harfę. Długość trasy turystycznej wynosiła 180 metrów i rozpoczynała się w pawilonie, gdzie zorganizowana jest wystawa muzealna. Można było zobaczyć w niej szczątki prehistorycznych zwierząt – mamuta, nosorożca włochatego, niedźwiedzia jaskiniowego – będących obiektem polowań i szukających w jaskini schronienia. W muzeum odtworzone zostało obozowisko rodziny neandertalskiej z trzema naturalnej wielkości postaciami. Z wielkim zaciekawieniem odbyło się niezapomniane przejście przez jaskinię.

Uczniowie w Centrum Nauki Leonardo da Vinci odbyli naukę poprzez doświadczenia i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Trzecioklasiści mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły uczniom obserwacje, gry oraz logiczne układanki. Każdy znalazł tam coś dla siebie, dotknął, doświadczył, sprawdził i zapamiętał. Dzieci skorzystały również z placów zabaw, które mieszczą się wewnątrz obiektu, jak i poza nim.

Uczniowie klasy III pod opieką pani Małgorzaty Jabłońskiej i pani Teresy Piotrowskiej wrócili do domu uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. Była to dla nich wspaniała niezapomniana przygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *