XIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

W dniach od 1 do 7 maja obchodzony był w Polsce po raz kolejny Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Inicjatywa ta została zapoczątkowana w 2009 roku przez Dzieło Biblijne imienia św. Jana Pawła II.
Tematem tego tygodnia są słowa „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Tydzień Biblijny zaczyna się zawsze w trzecią niedzielę od Wielkanocy, tak zwaną Niedzielą Biblijną.
Dlatego 1 maja przeżywaliśmy Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku do wspólnotowej lektury została wybrana Ewangelia według św. Łukasza, powszechnie zwanej Ewangelią Miłosierdzia.
Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do tej wspaniałej inicjatywy. W dniu 6 maja odbyła się uroczysta akademia poświęcona Biblii, księdze świętej, dla chrześcijan najważniejszej ze wszystkich. Do wspólnego czytania 24 rozdziału Ewangelii, opisującego zmartwychwstanie Jezusa, zaprosiliśmy wójta gminy Zbigniewa Piątka, radnego Zdzisława Grosickiego, dyrektor szkoły Agatę Skalską, panią Iwonę Jakubowską i przedstawicieli społeczności uczniowskiej.
Tydzień Biblijny ma być impulsem do tego, żeby czytanie Pisma Świętego uczynić stałą praktyką w życiu. Zachęcamy gorąco wszystkich do wspólnego, rodzinnego zgłębiania Słowa Bożego i poznawania tej niezwykłej księgi, jaką jest Biblia.

Fotorelacja !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *