Obchody Tygodnia Kultury Języka

Już kolejny rok z rzędu nasza szkoła aktywnie włącza się w działania związane z obchodami Świętokrzyskiego Tygodnia Kultury Języka. W piątek 18 marca w ramach obchodów TKJ odbyły się szkolne eliminację do Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Romantyczny poeta, romantyczna poezja”. Zainteresowanie uczniów było ogromne, młodzi recytatorzy chętnie wzięli udział w rywalizacji, ponieważ bardzo chcieli reprezentować szkołę w konkursie gminnym, który odbędzie się  w Szkole w Rykoszynie 30 marca. Rywalizacja była bardzo zacięta, uczniowie wykazali się umiejętnościami recytatorskimi, jury miało bardzo trudne zadanie .

Galeria zdjęć!!!

Bardzo gratulujemy zwycięzcom:

• miejsce 1. Diana Gos
  • miejsce 2. Nadia Lesiak
  • miejsce 3. Liliana Chojnecka
  • miejsce 4. Zofia Polit.

Wyróżnienia:

•  Marta Błońska
  • Kordian Sobczyk
  •  Oliwa Milewska
  • Aleksandra Król

Tydzień Kultury Języka w szkole w Rykoszynie, poza corocznym konkursem recytatorskim, to także wiele innych aktywności i działań. Biblioteka szkolna, pod wodzą pani Teresy Piotrowskiej, przygotowała konkurs biblioteczny „Zabawy językowe” dla uczniów z klas III -VI. Trwał 4 dni. Każdego dnia czytelnicy rozwiązywali inne zadanie. Rozwiązane zadania były punktowane. Najlepsi okazali się:

1. miejsce: Liliana Chojnacka
  2. miejsce: Julia Chrabąszcz
  3. miejsce: Marysia Kędziora.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy i upominki.

Panie Sylwia Giemza i Monika Kowal zaproponowały uczniom różne konkursy m.in. „Wesołe dyktando” (zwycięzcy w kl. IV – VI: 1. Bartosz Wnuk, 2. Kordian Sobczyk, 3. Natalia Głuch; w klasach VII – VIII: 1. Aleksandra Król, 2. Piotr Szafulski, 3. Kamil Zimnicki) i „Czerp mądrość od autorytetów, ale ufaj sobie” na album osobach, które zasługują na to, aby je naśladować – z prac stworzonych przez uczniów przygotowano wystawę.  Był to tydzień pełen wyzwań językowych, z których uczniowie szkoły w Rykoszynie wywiązali się na najwyższym poziomie.