PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Tradycją w naszej szkole jest to, że w dniu 21 marca uczniowie nie tylko się uczą, ale również bawią. Dodatkowym elementem mówiącym o tym, że nadeszła WIOSNA, były zielone stroje większości uczniów i nauczycieli.

Także uczniowie oddziału przedszkolnego na lekcji języka angielskiego zaangażowali się w porządki wiosenne i wzięli udział w wielkim praniu ubranek, których nazwy poznawali na zajęciach. Dzięki pomysłowości zdolnych rodziców i dzieci, powstały własnoręcznie wykonane pralki, które ułatwiły nam pracę. Oczywiście uprane rzeczy trzeba było poprzypinać klamerkami i wysuszyć na sznurkach. Okazało się, że pranie może być wielką frajdą. Uczniowie klasy III z wielkim zaangażowaniem  wspólnie wykonali Marzannę. Klasy młodsze zabierając  Marzannę  wyruszyli na poszukiwanie Wiosny. Idąc śpiewali wesołe piosenki. Znaleźli „Panią Wiosnę” nad wodą i w lesie, na łące i w ogródkach.  Na gałązkach ozdobionych kolorową bibułą przyniosły dzieci WIOSNĘ do szkoły.

Świetlica szkolna z okazji powitania Wiosny  zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów z oddziału O i klas I-IV pod hasłem „Pani Wiosna”. Prace zostały nagrodzone. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Fotorelacja!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *