Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dnia 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Hasło tegorocznych obchodów WRÓĆMY DO ŻYCZLIWOŚCI służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc, daje wiele radości i zacieśnia więzy między ludźmi.

Fotorelacja!!!

Świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości rozpoczęliśmy od samego rana. Uczniowie przyszli do szkoły  ubrani w kolorze żółtym- symbol radości i optymizmu. Szkolne korytarze zamieniły się w „Aleje Życzliwości” wypełnioną licznymi cytatami i myślami na temat serdeczności, przyjaźni i życzliwości.
Pojawiły się plakaty, na którym widniało hasło: ZATRZYMAJ SIĘ KOLEGO I NAPISZ COŚ MIŁEGO! Uczniowie mogli na nim wpisywać życzliwe liściki, pozdrowienia, wiadomości, miłe zdania.
Na oknach stworzyliśmy  „Łańcuch Życzliwych dłoni”. Na odrysowanych dłoniach uczniowie i nauczyciele pisali lub rysowali miłe życzenia i pozdrowienia dla szkolnych kolegów oraz wszystkich odwiedzających nas osób. Wykonali też rysunki z dobrymi uczynkami.
Punktem kulminacyjnym tego dnia był  poczęstunek  „DOBRYM  SŁOWEM”,  którym uczniowie z Kółka Bibliotecznego częstowali każdego ucznia, Panią Dyrektor, wszystkich pracowników szkoły.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.  Dzięki Wam ten dzień upłynął w atmosferze uśmiechu i  dobrej zabawy. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.