„Dzień pluszowego misia”

24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień pluszowego misia”. Uczniowie przynieśli swoje ulubione maskotki. W świetlicy dzieci wysłuchały historię pluszowego misia. Odgadywały zagadki o misiach oraz wykonały przepiękne pracy plastyczne. Podczas wspólnych zabaw podkreślono również znaczenie poszanowania zabawek w domu i świetlicy. Każdy uczeń, który miał przy sobie swoją ulubioną  maskotkę nie był w piątek pytany przez nauczyciel.
Obchody Dnia Misia zorganizowała również Biblioteka szkolna, która zaprosiła dzieci na spotkanie z misiami, bohaterami książek i filmów dla dzieci. Dzieci z oddziału przedszkolnego „0”  z uwagą wysłuchały opowiadania pod tytułem „Urodziny misia Miłka”, pięknie odpowiadały na pytania. Następnie odgadywały z ilustracji  imiona misiów, bohaterów bajek dla dzieci, dziewczynki układały misiowe puzzle a chłopcy rywalizowali w wyścigach papierowych misiów.
W misiowe zabawy w bibliotece włączyli się pierwszoklasiści, którzy chętnie prezentowali swoje misie i pozowali z nimi do zdjęć.
Uczniowie z klasy czwartej wzięli udział w drużynowej grze „Portret misia”. Zadanie polegało na tym, że każdy uczestnik drużyny rzucał kostką i rysował fragment misia. Wygrała drużyna, która pierwsza ten portret wykonała.
Święto Pluszowego Misia było wyjątkowe dla wszystkich jego uczestników, bo trudno wyobrazić sobie świat bez pluszowego misia – przyjaciela dzieci.

Fotorelacja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *