„Czyste powietrze – nagrody trafiają do …”

Każdy z nas jest maleńką cząstką świata, a to, jak na co dzień traktujemy otaczającą nas przyrodę, jaki tryb życia prowadzimy, wpływa na ten świat, ale też na nasze zdrowie i życie. Niestety ludzie nieustannie ingerują w przyrodę, zanieczyszczając powietrze, wodę i glebę, a to w konsekwencji doprowadza do degradacji środowiska, powstania dziury ozonowej i globalnego ocieplenia. Dostrzegamy to. Dlatego tak ważne jest dla nas kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie u naszych podopiecznych wrażliwości ekologicznej i uczenie konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska już od najmłodszych lat. Dobrą okazją do tego stał się realizowany w szkole program edukacji ekologicznej dotyczący ochrony powietrza na terenie Miasta i Gminy Piekoszów zainicjowany przez Urząd Miasta i Gminy w Piekoszów.

Galeria zdjęć!!!
W ramach podsumowania podjętych działań uczniowie przygotowali prace, które odpowiadały tematom ogłoszonego konkursu międzyszkolnego dla szkół z terenu gminy Piekoszów.
Z ogromną radością informujemy, że konkursy zostały rozstrzygnięte, a wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie.
Kategorie konkursów:
dla klas I – III – ulotka „Czyste powietrze, kto o nie dba, zdrowie i uśmiech ma”
II miejsce zajęła Aleksandra Wojda, kl. I
dla klas IV – VIII –  prezentacja multimedialna „Czyste powietrze – moda, czy poważna sprawa?”
III miejsce zajęła Kornelia Rudkiewicz, kl. IV

Ponadto ogromne zaangażowanie, jakim wykazali się nasi uczniowie, zostało nagrodzone i trafiły do nich atrakcyjne nagrody pocieszenia.
Wszystkim gratulujemy postawy i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje w walce o czyste powietrze w naszym wspólnym domu- Ziemi.

Te wpisy mogą Cię zainteresować

Skip to content