Dbamy o środowisko Rykoszyna – zbiórka surowców wtórnych

Od dnia 28 października 2019r. nasza szkoła bierze udział w konkursie skierowanym do uczniów klas I-VIII, polegającym na zbiórce posegregowanych odpadów – butelek plastikowych typu PET i papieru.
Celem akcji jest wytworzenie nawyku porządkowania i segregacji odpadów oraz kształtowanie postaw proekologicznych zmierzających do zmniejszenia ilości tych odpadów wytwarzanych w naszych domach.
Zachęcamy dzieci i młodzież do zbiórki wymienionych surowców wtórnych.
Butelki przynosimy w opisanych workach (imię, nazwisko, klasa, ilość butelek), makulaturę mocno związaną taśmą( opis- imię, nazwisko, klasa, liczba kilogramów) i zostawiamy w wyznaczonym miejscu (szczegółowe informacje u p. Anny Wrony i p. Jacka Zajkowskiego).
Konkurs trwa do 27 marca 2020r., wyłonienie laureatów i wręczenie nagród nastąpi do dnia 10 czerwca 2020r. Uczniowie, którzy zbiorą największą ilość surowców wtórnych (kg./szt.) otrzymają indywidualne wyróżnienia z upominkami. Komisja konkursowa przyzna również nagrody zbiorowe dla szkół, które zebrały największą ilość odpadów.
W związku z prowadzoną akcją, zachęcamy uczniów do wykonania tematycznych prac ekologicznych (dowolna technika), które będą promować zbiórkę surowców wtórnych.
Zapraszamy do udziału !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *