Dzień Dziecka w naszej szkole

1 czerwca 2016 roku z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się imprezy uświetniające ten szczególny dla uczniów dzień.

W pierwszej części odbyło się podsumowanie szkolnego projektu regionalnego „Moja Mała Ojczyzna – etap I: Rykoszyn”. Udział  wzięły w nim wszystkie klasy, które pod kierunkiem nauczycieli przygotowały różne ciekawe informacje na temat naszej miejscowości: historię i tradycję szkoły, gwarę i zwyczaje ludowe, historię OSP i kościoła. Koordynatorem projektu były pani Zofia Chmielewska i pani Marta Kotwica – opiekunowie koła regionalnego.

Następnie odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. W konkursie wzięły udział 4 zespoły i dwie solistki. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Rutkowska z klasy IV, która zaśpiewała piosenkę pt. „Diamonds”. Drugie miejsce wywalczyły uczennice klasy VB w składzie: Julia Polit, Katarzyna Wojtasińska, Kamila Brożek i Weronika Gurak. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę pt. „Cool Me Down”. Trzecie miejsce zdobył zespół z klasy III w składzie: Zuzanna Szymkiewicz, Natalia Sornat, Inga Skrzeczowska i Olga Radek, prezentując piosenkę „In the jungle”. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. Konkurs ten przygotowały panie anglistki: Joanna Kowalska i Jolanta Marzec.

Galeria tutaj

Druga część święta to Dzień Sportu Szkolnego. Klasy I-III ze swoimi opiekunami bawiły się w różne gry i zabawy sportowe na sali gimnastycznej. Klasy IV-VI rywalizowały w zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się na boisku szkolnym. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały w czwórboju lekkoatletycznym na który składały się takie konkurencje jak: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600/1000 metrów. Pierwszy miejsce zajęła kl. VI, drugie kl. Vb, trzecie kl. Va czwarta była kl. IV. Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy i słodką nagrodę.

Galeria tutaj

Te wpisy mogą Cię zainteresować