Dzień Pluszowego Misia

Miś Pluszowy,  wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

25 listopada 2019r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko z klas od 0 do III przyniosło swojego misia-pluszaka. Imprezę przygotowała biblioteka szkolna pod przewodnictwem Teresy Piotrowskiej.
Uczniów powitała Dyrektor szkoły Agata Skalska, która nawiązała do obchodzonego święta i chętnie uczestniczyła w zabawie.
Przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą.
Następnie dzieci wzięły udział w zabawach integrujących ze śpiewem i tańcem jak również w konkursach, rozwiązywaniu zagadek i quizów. Wysłuchały również wierszy o misiach oraz obejrzały inscenizację pod nazwą „Miś łakomczuch” w wykonaniu uczniów z klasy IV.
Pod koniec spotkania zorganizowany został konkurs pod nazwa „Misiolandia” – wybrano misia: największego i najmniejszego oraz przyznano nagrody właścicielom misiów.
A na zakończenie spotkania każdej klasie został wręczony dyplom za wspólną zabawę .
Zarówno nagrody jak i przygotowane przez bibliotekę dyplomy wręczyła dzieciom Dyrektor szkoły Agata Skalska.
Zorganizowanie imprezy miało na celu stworzenie sytuacji sprzyjających kontaktowi z literaturą dziecięcą, umożliwienie dzieciom przeżywania uroczystości szkolnych, integrowanie społeczności.
Fotorelacja!!!