Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

W piątek 08.04.2022 r w naszej szkole uczczono Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. W tym dniu odbyła się prelekcja o krwiodawstwie i krwiolecznictwie zorganizowana przez Dyrektora Szkoły, opiekunki „Klubu Wiewiórka” – B. Marszałek-Pękalską, oraz, „ Klubu Promocji Zdrowia” – B. Walczak.
Odpowiadając na zaproszenie pracownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach P. Wojciech Markiewicz wprowadził uczniów kl. VI-VIII w tematy związane z krwiodawstwem i krwiolecznictwem poprzez udostępnienie projekcji filmu opwiadającego o tym, że krwi nie da się niczym zastąpić, ani jej wyprodukować oraz, opisał jak wygląda proces oddania krwi. Uczniowie mogli zobaczyć przedmioty służące do pobierania krwi, poznać grupy krwi, do czego jeszcze służy krew i wiele innych informacji dotyczącej tej dziedziny medycyny. To spotkanie bardzo zainteresowało uczniów czego dowodem były liczne pytania uczniów. Spotkanie to było bardzo ciekawie przedstawione i z pewnością uczniowie tematyką zainteresują swych rodziców, oraz dorosłe rodzeństwo.
Fotorelacja!!!
Docieranie z ideą krwiodawstwa nie jest skierowana jedynie do osób dorosłych. Szerzenie tej idei jest szczególnie ważne wśród osób młodych, bo to Oni za kilka lat podejmą decyzję o ratowaniu życia innym, oddając krew w Stacji Krwiodawstwa.
Uczniowie szkoły dziękując za spotkanie Panu Wojciechowi Markiewiczowi z okazji święta złożyli życzenia i wręczyli wręczyli podziękowanie.

Te wpisy mogą Cię zainteresować

Skip to content