W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY

Przeżywamy ostatnie dni Wielkiego Postu, czasu przygotowania do najważniejszych dla chrześcijan Świąt upamiętniających zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Uczniowie klas I – IV w ramach Ogólnopolskiego Projektu Katechetycznego „ W domu, w przedszkolu, w szkole z Bogiem” realizowali w tym czasie różne, wynikające z projektu przedsięwzięcia. Uczniowie klasy III podjęli się tematu „Moje postanowienie wielkopostne”. Swoje dobre postanowienia i wyrzeczenia przedstawili w postaci rysunku, bądź krótkiego tekstu i ofiarowali jako swój dar w intencji pokoju dla Ukrainy.
Galeria zdjęć !!!
Dzieci w ramach lekcji religii zapoznały się ze stacjami drogi krzyżowej. Uczniowie klasy IV, jako zadanie specjalne, zilustrowali wybraną przez siebie stację. Wykonane prace plastyczne zostały umieszczone w gablocie parafialnej.

Uczniowie zmierzyli się także z zadaniem projektowym „W moim koszyczku wielkanocnym”. Wszyscy doskonale znali odpowiedzi na zagadki wielkanocne. Umieli wymienić pokarmy, które według przyjętej tradycji wchodzą w skład święconki. Na katechezie dowiedzieli się także, co poszczególne produkty symbolizują. Końcowym efektem zajęć były piękne prace przedstawiające koszyczki wielkanocne.

Chętni uczniowie klas IV-VIII wzięli natomiast udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym ”Kartka wielkanocna dla Ukrainy”, zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci, wykazując się zaangażowaniem i wyobraźnią. Kartki zostały przekazane dla uchodźców z Ukrainy, przebywających w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi i kolejną turą darów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *