Eko Mistrz powiatu kieleckiego – TO MY!!!

15 czerwca 2023r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się podsumowanie ekologicznej rywalizacji w ramach konkursu „Oszczędzaj środowisko, bądź eko ponad wszystko”. Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Kielc. Zadanie konkursowe polegało na zbiórce plastikowych butelek typu PET.
Zapraszamy do fotorelacji 😊

Zaproszonych w WDK-u przedstawicieli szkół powitał marszałek województwa świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski, który powiedział, że jest przekonany, iż wielu młodych ludzi wie jak dbać o swoje otoczenie, a zadaniem konkursu było utrwalenie tej wiedzy oraz zachęcenie ich do aktywności. Podkreślał, że powtarzanie jest formą nauczania, dlatego warto ważne rzeczy przypominać, a dzięki temu konkursowi dzieci będą wiedziały, jak same mogą się przyczynić do dbania o środowisko, w jakim przyszło im żyć.
Z ogromną radością informujemy, że zaangażowanie naszych uczniów dało nam I miejsce wśród szkół powiatu kieleckiego. Za zebraną największą ilość butelek szkoła otrzymała tytuł Eko Mistrza i nagrody: stację do segregacji odpadów składającą się z 4 metalowych pojemników do zbierania różnych frakcji odpadów wraz z tablicą informacyjną, zgniatarkę do puszek i butelek oraz pojemnik na zużyte baterie i akumulatory.
Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za piękną postawę i zachęcamy wszystkich do naśladowania.