Europejska Gra Miejska

Nasi uczniowie w Europejskiej Grze Miejskiej

29 kwietnia uczniowie z naszej szkoły (Gabriela Nartowska kl.VI , Sylwia Nowak kl.VI, Robert Huk kl.VI, Dawid Radek kl.V, Igor Podsiadły kl.V) wzięli udział w Europejskiej Grze Miejskiej, organizowanej przez Gimnazjum nr 7 w Kielcach oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct- Kielce.
Pod opieką nauczyciela –opiekuna uczniowie musieli dotrzeć do dwunastu tzw. punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie Kielc. W każdym punkcie przygotowane były zadania do wykonania. Organizatorzy wykazali się niesamowitą pomysłowością. Uczniowie musieli na przykład odszukać w Galerii Echo jednego z dwunastu puzzli w rozmiarze XL. Na szczęście się udało!
Kolejnymi punktami, do których dotarliśmy były: siedziba Radia Kielce, punkt Europe Direct przy ul. Warszawskiej, Muzeum Dialogu Kultur przy Rynku, kino Moskwa, Pałacyk Zielińskiego, Muzeum Wsi Kieleckiej (Laszczyków), Kieleckie Centrum Kultury (KCK), Muzeum Zabawek i Zabawy, Biblioteka Wojewódzka i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Słoneczne Wzgórze”.
Udało nam się wszędzie dotrzeć, a z zadaniami radziliśmy sobie bardzo dobrze. Nasz opiekun był pod wrażeniem wiedzy i umiejętności, jakim daliśmy popis. W końcu to my- wspaniali uczniowie SP Rykoszyn!
A oto skrót naszego maratonu po Kielcach:

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *