Dni książki w naszej szkole

Jak powszechnie wiadomo w miesiącu kwietniu książka obchodziła swoje święta. Były to:
2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Z tej okazji nasza biblioteka szkolna przygotowała ciekawe spotkania w bibliotece i pokazy prezentacji multimedialnych, które przybliżyły czytelnikom historię książki, jej budowę oraz drogę książki od autora do czytelnika. W bibliotece odbywały się spotkania i wspólne czytanie,  szczególnie z dziećmi młodszymi. Zorganizowano kiermasz książek oraz liczne konkursu czytelnicze.
Dnia 24 kwietnia 2015 r. na uroczystym apelu dokonano podsumowania obchodów Święta Książki i wręczono nagrody laureatom konkursów.
A oto plan obchodów , konkursy i laureaci.
1. Pierwszaki z wizytą w Pacanowie. Poznanie przygód Koziołka Matołka, konkurs plastyczny „Portret Koziołka Matołka”. Za najładniejszą pracę plastyczną I miejsce otrzymała Ola Król z kl. Ia , a dodatkowo wyróżnienia otrzymało 9 uczniów.
2. Poznajemy sprytną Pchłę Szachrajkę. Czytanie opowiadania Jana Brzechwy pt. „Pchła Szachrajka” uczniom z klasy II. Konkurs plastyczny dla klasy II- „Mój pomysł na nową obwolutę książki pt. „Pchła Szachrajka”. Nagrody otrzymały: Inga Skrzeczowska – I miejsce, Gabriela Pietrzykowska- II miejsce, wyróżnienia dla Nikoli Pszczoły i Martyny Chyży.
3. Spotkanie z Andersenem i jego baśniami. Wspólne czytanie mało znanych baśni Andersena. Konkurs dla klasy III- „List do Andersena”. Nagrodzono następujące uczennice: Olga Skrzeczowska – I miejsce, Angelika Gołuch – II miejsce.
4. Poznajemy budowę książki – spotkanie w bibliotece. Konkurs dla klas IV – „Krzyżówka o książce”. W tym konkursie I miejsce przyznano Kornelii Górskiej z kl. IVa, II miejsce dla Weroniki Gurak z kl. IVb, III miejsce dla Julii Polit z kl. IVb.
5. Poznajemy historię książki – spotkanie w bibliotece. Konkurs wiedzy dla klasy VI – „Książka i jej historia”. W tym konkursie najlepszą wiedzą wykazali się Łukasz Wojtasiński- I miejsce, Paulina Snoch- II miejsce i Gabriela Nartowska – III miejsce.
Wszyscy laureaci otrzymali upominki, dyplomy i książki od Bibliotekarki.