Finał projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2024”

Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie wzięła udział w wojewódzkim projekcie „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2024”
Cele projektu:

1. Upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu.
  2. Promocja hasła Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 „Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu” poprzez realizowane konkursy dla uczniów.
  3. Nabycie przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wiedzy na temat praw autorskich, ochrony wizerunku i danych osobowych.
  4. Kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka.
  5. Rozwijanie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.
  6. Rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych, w szczególności z uwzględnieniem narzędzi informatycznych dostępnych w chmurze internetowej.
    Organizatorami projektu byli:
    Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – Departament IT.
    • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.
    • Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.
    • Allegro.pl sp. z o.o.

Wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymała Gabriela Słowik, uczennica klasy pierwszej. Serdecznie gratulujemy.

Fotorelacja!!!
Relacja z podsumowania projektu