Gminny Konkurs Recytatorski

W środę 30 marca w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego w ramach Świętokrzyskiego Tygodnia Kultury Języka pod hasłem: „Romantyczny poeta,  romantyczna poezja”.

Do zmagań o tytuł najlepszego recytatora stanęli uczniowie ze szkół z terenu Gminy Piekoszów. Każdą placówkę reprezentowało czterech uczestników, dwóch z klas IV-VI i dwóch z klas VII-VIII. Uczestników przywitała Dyrektor Agata Skalska i życzyła im powodzenia. Rywalizacja była bardzo zacięta, a uczniowie prezentowali niezwykle wysoki poziom. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie.

Ostatecznie wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach:

• Klasy IV – VI:
  1. miejsce Zofia Ściegienna SP w Łosieniu i Magdalena Ciszek SPI w Micigoździe
  2. miejsce Natalia Wróblewska SP w Brynicy
  3. miejsce Maria Myszura w SP w Piekoszowie
  • Klasy VII – VIII:
  1. miejsce Nina Żmuda SP w Brynicy
  2. miejsce Nadia Lesiak SP w Rykoszynie
  3. miejsce Aleksandra Wijas SP w Piekoszowie i Nina Reczka SP w Łosieniu

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które wspólnie z gratulacjami wręczyły im pani Dyrektor Agata Skalska, pani Justyna Robak – Kierownik Referatu Edukacji i Obsługi Placówek Oświatowych w Urzędzie Gminy Piekoszów oraz organizatorki konkursu panie Teresa Piotrowska i Sylwia Giemza.
Był to wyjątkowy dzień i wspaniała okazja do integracji międzyszkolnej po długim okresie pandemii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i za tak wspaniałe przygotowanie się do konkursu. Serdecznie zapraszamy wszystkich za rok, na drugą edycję.

Galeria zdjęć!!!

Te wpisy mogą Cię zainteresować