„Mój ekologiczny tydzień”

Od października 2021r. pierwszaki brały udział w konkursie plastycznym „Mój ekologiczny tydzień”. Uczniowie aktywnie poznawali otaczający ich świat przyrody oraz zmiany jakie w nim zachodzą i ich wpływ na nasze zdrowie. Szczegółowo zapoznali się z segregacją odpadów i możliwością ponownego wykorzystania surowców wtórnych.
Fotorelacja!!!

Zajęcia prowadzone w interesujący i przystępny sposób przybliżyły dzieciom problem ochrony środowiska, do którego można się włączyć poprzez tak proste czynności jak sadzenie drzew czy oszczędne korzystanie z wody i prądu. Dzięki różnorodności zajęć i odpowiedniego podejścia wychowawcy uczniowie mogli się przekonać że ochrona środowiska nie musi być czymś nudnym albo uciążliwym. Poprzez zabawę i dobry przykład uczniowie jednocześnie mogli poczuć się bardziej odpowiedzialni za swoją planetę, a jednocześnie bawić się nowo poznanymi umiejętnościami, w tym również na świeżym powietrzu.
Wyżej wspomniane działania, które miały miejsce przez kilka miesięcy, uczniowie przedstawili na mniejszych pracach plastycznych, które w efekcie końcowym, pod opieką wychowawcy zostały użyte do wykonania plakatu konkursowego.
Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w kategorii grupowej klas I-III w powiecie kieleckim. Oprócz dyplomu i gratulacji ze strony starosty, nasza szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne, wskazane starostwu przez wychowawcę klasy Iwonę Jakubowską i Panią Dyrektor, o łącznej wartości 1500 zł. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Kielcach 29 marca 2022r.
Dyrektor Szkoły serdecznie dziękuje Starostwu Powiatowemu za wyróżnienie i nagrodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *