Gra terenowa w ramach projektu „Zapisane w pamięci”

Dnia 18 października 2019 roku uczniowie klasy VIII: Angelika Gołuch, Katarzyna Grabowska, Olga Skrzeczowska, Patrycja Rutkowska i Kamil Sokół, pod opieką pani Beaty Szwarc, wzięli udział w grze terenowej, która była jednym z działań zaplanowanych w projekcie „Zapisane w pamięci”, realizowanym przez fundację Kulturalna Przestrzeń i Bibliotekę Centrum Kultury w Piekoszowie.
Celem gry było zapoznanie jej uczestników z działalnością partyzancką prowadzoną na terenie gminy Piekoszów w czasie II wojny światowej. Patrole miały za zadanie wykazać się umiejętnościami radzenia sobie w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy i współdziałania w grupie oraz sprawnością fizyczną. Uczniowie mieli do wykonania szereg zadań, które przybliżyły im realia życia partyzanta. Nauka przeplatała się z zabawą, było to dla wszystkich wyjątkowe doświadczenie.
Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku.
Galeria zdjęć!!!