Ślubowanie klasy pierwszej

21 października 2019 roku, odbyło się uroczyste Ślubowanie pierwszoklasistów.    Pani dyrektor Agata Skalska serdecznie powitała przybyłych gości na tę uroczystość pana Wójta Gminy Piekoszów Zbigniewa Piątka, panią Martynę Sornat przedstawiciela Zakładu Nordkalk w Miedziance, panią Sekretarz Gminy Piekoszów Grażynę Tatar, panią Kierownik Referatu Edukacji i Obsługi Placówek Oświatowych Justynę Robak, panią Przewodniczącą Rady Rodziców Anitę Podsiadły ,pana Radnego Gminy Piekoszów Zdzisława Grosickiego, pana Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Rykoszynie Stanisława Górskiego, pana Sołtysa Waldemara Kotwicę, panie Danutę Kotwicę i Wacławę Gawlik przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie. Pani Dyrektor powitała również nauczycieli, rodziców i uczniów.
Uroczyste ślubowanie odbyło się na sali gimnastycznej. Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym programem artystycznym. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała pani dyrektor szkoły Agata Skalska. Dowodem przyjęcia do społeczności uczniowskiej było wręczenie Dyplomów pasowania na ucznia przez panią dyrektor Agatę Skalską i wychowawczynię klasy pierwszej Małgorzatę Jabłońską.
Zaproszeni Goście złożyli pierwszakom gorące życzenia i wręczyli wiele upominków. Upominki wręczyła również pani dyrektor. Starsi koledzy z klasy II i III także przygotowali niespodzianki. Ponadto Rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali słodkie przyjęcie.
Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia upamiętniające te cudowne chwile. Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci każdego pierwszaka jak również społeczności lokalnej – rodziców uczniów.
Galeria zdjęć!!!