Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

2 września uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie przywitali nowy rok szkolny. Tradycyjnie spotkaliśmy się najpierw na mszy świętej, następnie uroczystości przeniosły się na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie zaprezentowali program artystyczny upamiętniający
80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Pamiętamy i pamiętać będziemy…
O świcie, 1 września 1939 roku, Niemcy bez wypowiedzenia wojny zaatakowały Polskę. Pierwsze strzały padły na bazę wojskową na Westerplatte w Gdańsku. Niemieckie lotnictwo bombardowało polskie miasta, szlaki komunikacyjne i linie obrony.
Zakończona w 1945 II wojna światowa była najbardziej krwawym i niszczycielskim konfliktem w dziejach ludzkości. Życie straciło 60 milionów osób, w tym 6 milionów Polaków.
Występ artystyczny zakończony został piosenką nieznanego autora,
która była swoistego rodzaju przesłaniem dla nas i przyszłych pokoleń:

,, (…) My nie chcemy więcej wojny,
Chcemy żyć życiem spokojnym,
Jaki długi i szeroki jest nasz świat…”

Niewątpliwie, równie ważnym wydarzeniem tego dnia było powitanie naszej nowej Pani Dyrektor. Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek odczytał uroczysty akt powierzenia obowiązków Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie pani mgr Agacie Skalskiej.
Pani Dyrektor serdecznie przywitała zebranych gości, uczniów, rodziców, nauczycieli
i pracowników szkoły. Zaprezentowała swoje plany na nadchodzące lata, przedstawiała obszary działań, na których pragnie skupić się w swojej pracy.
Podczas swojego wystąpienia Pani Dyrektor poprosiła zebranych o powstanie i uczczenie minutą ciszy ofiar II wojny światowej. Dodała, że nie możemy też zapomnieć o żyjących świadkach tych tragicznych wydarzeń.
Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal ze swoimi wychowawcami.
Rok Szkolny 2019/2020 został oficjalnie rozpoczęty. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów, owocnej pracy i radości w nowym roku.

Galeria zdjęć!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *