Matematyka Bez Granic

Dnia 8 marca klasa 6 wzięła udział w XXXIII Międzynarodowym Konkursie „Mathématiques Sans Frontières” (Matematyka Bez Granic) – edycja Polska. Konkurs ten organizowany jest pod auspicjami Rady Europy.
Nasi uczniowie startowali w kategorii Junior. Do rozwiązania otrzymali 9 zadań, w tym jedno w języku angielskim.
Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Uczniowie mogli  wykorzystać własną inicjatywę w rozwiązywaniu zadań oraz rozwijać twórczą aktywność. Ponadto wyrabiali umiejętność pracy w zespole i nauki języków obcych.
Konkurs daje możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników z Europy oraz zachęca do pokonywania barier językowych w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej.
Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, umiejętnie dzieląc się pracą.

Czekamy do przełomu maja – czerwca na publikację wyników.

Galeria zdjęć!!!