VI Memoriał Urszuli Marciniak

W czwartek 10 marca 2022 r. o godzinie 10 00 27 uczniów naszej szkoły przystąpiło do rozgrywek w VI Memoriale Urszuli Marciniak – otwartych zawodach w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowanym przez:  Fundację Matematyków Wrocławskich, Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Wydawnictwem Logi.
Zawody mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak – szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia oraz podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków. Memoriał adresowany jest do osób, które lubią rozwiązywać łamigłówki.
W naszej szkole nie brakuje miłośników sudoku i podobnych układanek logicznych. Nasi uczestnicy rozwiązywali łamigłówki w dwóch kategoriach wiekowych: „młodzicy” klasy 3-5 oraz „junior” klasy 6-8. W kategorii młodszej najwięcej punktów uzyskała Nikola Gos z klasy 5, wśród „juniorów” najlepsza była Natalia Głuch z klasy 6. Czekamy niecierpliwie na ogłoszenie listy finalistów, życząc sukcesów wszystkim uczestnikom zmagań.

Galeria zdjęć!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *