Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie  piątego listopada.
Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry  moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.
„Dzień Postaci z Bajek”
–  dzień niezwykle radosny, barwny, niosący wiele pozytywnych emocji i wspomnień dotyczących najpiękniejszych, ulubionych baśni i bajek naszego dzieciństwa.
W tym roku postanowiliśmy uczcić to święto w szczególny sposób, biorąc udział w wielu zabawach o bajkowym charakterze. Biblioteka szkolna oraz świetlica pod kierunkiem pani Teresy Piotrowskiej, przygotowała na każdy dzień obchodów inne zabawy. Były to  zgadywanki, bajkowe krzyżówki, wykreślanki, puzzle i  konkurs plastyczny pod nazwą „Moja ulubiona postać z bajki”. Do udziału w obchodach zaprosiliśmy  dzieci z oddziału przedszkolnego „0” oraz dla dzieci z klas I-III.
Podsumowaniem kilkudniowych obchodów był uroczysty apel, który odbył się 14 listopada. Podczas apelu wręczono dyplomy i upominki za piękne prace plastyczne.  Dziewczynki z Kółka Bibliotecznego, przebrane za bajkowe postacie, przygotowały program artystyczny oraz  zorganizowały konkursy i zabawy dla dzieci. Uczestnicy musieli  wykazać się znajomością  treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały  zagadki, rozpoznawały bajkę i głównych bohaterów po przeczytaniu  fragmentu bajki, wykazywały się zwinnością i sprytem naśladując bajkowego Kopciuszka. W  nagrodę za udział w zabawach i konkursach  każdy uczestnik otrzymał kolorowy upominek.

W tych dniach w szkole panowała prawdziwie bajkowa atmosfera!!!

Te wpisy mogą Cię zainteresować

Skip to content