„Kto ty jeteś?
Polak mały.
Jaki znak Twój?
Orzeł Biały…”

Czwartek 17 listopada w naszej szkole był niezwykle uroczysty i wyjątkowy. Uczciliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbyła się akademia, podczas której uczniowie przypomnieli ciężkie losy naszej ojczyzny i bardzo trudną drogę do wolności.
W tym wspaniałym dniu wspólnie z nami świętowali znamienici goście: Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek, Przedstawiciel Zarządu Powiatu Kieleckiego Cezary Majcher, Radny Gminy Piekoszów Zdzisław Grosicki, Przewodnicząca Rady Rodziców Anita Podsiadły, sołtys wsi Rykoszyn Waldemar Kotwica, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie. Dyrektor Szkoły Agata Skalska zainaugurowała uroczystość, podkreśliła jak ważną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał nasz patron – Józef Piłsudski.
Uczniowie biorący udział w części artystycznej po raz kolejny udowodnili, że są wyjątkowo zdolni i potrafią zaprezentować się na najwyższym poziomie. Akademia przygotowana została pod opieką nauczycieli: Beaty Szwarc, Sylwii Giemzy i Jolanty Świebodzkiej.
Na zakończenie Dyrektor, Goście i Uczniowie udali się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Fotorelacja!!!