Międzynarodowy Konkurs Matematyka Bez Granic

5 marca wszyscy uczniowie klasy 8 przystąpili do zmagań z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Matematyka Bez Granic.

W konkursie „MbG” Senior do rozwiązania jest 10 zadań dla klas ósmych szkół podstawowych, a 13 zadań dla klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Pierwsze zadanie w każdej kategorii podane jest w języku obcym – w naszym przypadku, angielskim. Należy przetłumaczyć treść zadania i zapisać rozwiązanie w podanym języku obcym.

Fotorelacja!!!
Celem konkursu „Mathématiques Sans Frontières” (Matematyka Bez Granic) jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, szkołami publicznymi i niepublicznymi, matematyką i językami obcymi. Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym.

Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijanie twórczej aktywności uczniów. Ponadto wyrabia on umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje on również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównania jej z wiedzą swoich rówieśników z Europy oraz zachęca do pokonywania barier językowych w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej.

Nasi ósmoklasiści dwa lata temu uczestniczyli w konkursie Junior i uzyskali wysokie miejsce w skali kraju. W obecnej edycji na pewno zadanie jest trudniejsze, ale trzymamy za naszych zawodników kciuki i życzymy sukcesu.