Nauka przez doświadczenie…

Minister Edukacji Narodowej w Ramach Rezerwy Oświatowej 2021 przeznaczył pieniądze na doposażenie szkół w środki dydaktyczne do przedmiotów przyrodniczych: biologii, geografii, fizyki i chemii.
W ramach tego projektu również nasza szkoła otrzymała dofinansowanie.

Galeria zdjęć!!!

Grupa nauczycieli pod kierownictwem pani Edyty Sochanowskiej uzupełniła jeszcze w ubiegłym roku szkolnym wniosek i okazało się, że otrzymamy wsparcie w wysokości prawie 100 tysięcy złotych. Nauczyciele wybierając z listy pomoce dydaktyczne kierowali się zasadą „nauka przez doświadczenie” i dlatego do naszej szkoły trafiło mnóstwo rzeczy, które pomogą przeprowadzać eksperymenty i stosować wiedzę w praktyce. Uczniowie dostali do dyspozycji m.in. mikroskopy, modele do nauki o człowieku i zwierzętach, stacje meteorologiczne, plansze dydaktyczne, teleskopy, rzutniki, kamery, dzięki tym wszystkim pomocom będą mogli naocznie sprawdzić jak pracuje serce, czy płuca człowieka, wyprodukują prąd, obejrzą gwiazdy, zbadają otaczającą nas przyrodę, przeprowadzą oświadczenia chemiczne.

W czwartek 30 września, na zaproszenie pani dyrektor Agaty Skalskiej, odwiedziły nas panie z Internetowej Telewizji przy BCK w Piekoszowie, aby nakręcić materiał o tym ważnym dla naszej szkoły wydarzeniu. Uczniowie mieli okazję wystąpić przed kamerą i opowiedzieć o tym, że są zadowoleni z takiego wsparcia i że dzięki tym pomocom lekcję staną się bardziej ciekawe i zrozumiałe dla nich. Nauczyciele natomiast mają nadzieję, że zdobyta w ten sposób wiedza na dłużej pozostanie w świadomości uczniów i że pomoce te będą atrakcyjnym uzupełnieniem lekcji, które pobudzi aktywność u młodych przyrodników, fizyków i chemików.