Pokaz Historyczny „Wrzesień 39”

W piątek, 17 stycznia uczniowie  naszej szkoły z klas 0 – VII wzięli udział w pokazie historycznym „Wrzesień 39”, który zaprezentowała Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”. Pokaz odbył się na zaproszenie p. dyrektor Agaty Skalskiej.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z sytuacją międzynarodową II Rzeczypospolitej, etosem żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, zobaczyli też z bliska polski mundur wojskowy wz 36 (szeregowy i podoficer), ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni. Ponadto mieli okazję wziąć udział w rekonstrukcji, poznali technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie, musztrę i sprzęt bojowy.
Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swoich klas na dalsze lekcje. Była to wspaniała lekcja historii!