„Przerwa na czytanie”

Dnia 19.10. 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie odbyła się akcja pod nazwą „Przerwa na czytanie” w ramach obchodów III Międzynarodowej edycji  VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu osób czytających podczas przerw. Nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do tego wydarzenia. „Przerwa na czytanie” zorganizowano z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
W naszej placówce czytanie odbyło się w dwojaki sposób: w klasie 1 i w  oddziale przedszkolnym stworzono tzw. Strefy Czytania. Znajdowały się one  w bibliotece szkolnej i w sali lekcyjnej.  Uczennice szkoły, działające w Kółku Bibliotecznym, tego dnia odwiedziły wskazane klasy i to właśnie one czytały bajki i opowiadania najmłodszym. Natomiast uczniowie klas od 2 do 8 podczas przerwy zgromadzili się w Sali gimnastycznej, gdzie już każdy indywidualnie w zupełnej ciszy mógł oddać się lekturze.
W akcji „Przerwa na czytanie” uczestniczyli także nauczyciele i pracownicy szkoły. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 148  osób.

Dziękujemy wszystkim uczniom, Pani Dyrektor oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.

Za zorganizowanie akcji odpowiedzialna była Biblioteka szkolna pod kierunkiem pani Teresy Piotrowskiej. Fotorelacja!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *