„RECYKLING NA MIARĘ – MOJA RODZINA, MOJA SZKOŁA, MOJA OKOLICA”

Mamy już wyniki konkursu plastycznego RECYKLING NA MIARĘ – MOJA RODZINA, MOJA SZKOŁA, MOJA OKOLICAzorganizowanego przez Fundację VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat nurtu Textile Upcycling, którego założeniem jest pokazanie różnych możliwości przetwarzania wtórnego odpadów.
W jego wyniku powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. Propagowanie postaw proekologicznych  u uczniów jest jednym z naszych priorytetów. Chętnie angażujemy się we wszelkie zadania, które kształtują kreatywne myślenie i pozwalają dostrzegać uczniom zależności między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem. W realizację zadań konkursowych zaangażowali się uczniowie z klasy VI.

Z radością informujemy, że wśród laureatów konkursu znalazła się nasza uczennica — Amelia Podsiadły, której piękna praca pt.: „Moja okolica” zachwyciła kapitułę konkursu. Amelia otrzymała atrakcyjną nagrodę, a ponadto dla szkoły przyznano nagrodę pieniężną w kwocie 300 złotych.

Młodej artystce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *