Świąteczna pomoc osobom bezdomnym

Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w nową akcją charytatywną Caritas Diecezji Kieleckiej „Plecak dla bezdomnego”. Bezdomni to ludzie, którzy z różnych powodów zostali bez dachu nad głową. Czasem z wyboru, ale też z powodu choroby czy utraty pracy. Zwłaszcza teraz, gdy robi się zimno potrzebują oni naszego wsparcia.
Akcja Wolontariuszy polegała na zbiórce niezbędnych rzeczy pierwszej potrzeby osobom niemającym własnego dachu nad głową, według zaproponowanej przez Caritas listy rzeczy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało nam się zebrać min. plecaki (18 sztuk), czapki, rękawiczki, skarpety, środki higieniczne, środki opatrunkowe, kubki termiczne, konserwy, słodycze, a także zawieszki odblaskowe.
Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane przez opiekuna Koła Wolontariatu – p. Iwonę Wijas do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, a stamtąd zostaną dostarczone do konkretnych osób bezdomnych.
Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za każdy przygotowany dar dla bezdomnego!

Galeria zdjęć!!!