Wycieczka do Magii Karmelu i Muzeum Zabawek

W dniu 2 grudnia uczniowie klasy I, II, III  wybrali się na wycieczkę, której  celem była wizyta w Manufakturze Słodyczy „Magia Karmelu” oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
W Manufakturze Słodyczy „Magia Karmelu” odbyły się Warsztaty karmelowe, które zachwyciły dzieci . W ciszy i skupieniu dowiadywały się jak w magiczny sposób bez użycia maszyn powstają kolorowe słodycze. Panie dokładnie pokazały i objaśniły niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu od momentu wylania karmelu na kamienny stół, poprzez nadanie kształtu ,barwy i smaku ,aż do pakowania gotowego wyrobu. Na zakończenie wszystkie dzieci wyrabiały swojego własnego lizaka i otrzymały dyplom „Małego Karmelarza”. Było to wspaniałe połączenie nauki i zabawy!
Drugim punktem naszego wyjazdu była wizyta w świecie zabawek z poprzednich epok. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały wystawy które przedstawiały m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną. XIX – wieczne lalki wykonane z porcelany, domki dla lalek, serwis obiadowy pokryty 24 – karatowym złotem, firanki z prawdziwego jedwabiu, teatrzyk cieni to jedne z tych eksponatów, które wzbudziły największe zainteresowanie.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, więc pożegnaliśmy pyszne słodkości oraz fascynujące zabawki i wybraliśmy się w drogę powrotną. Szerokie uśmiechy naszych uczniów przekonały wszystkich wokół, że wycieczkę uważamy za bardzo udaną i z niecierpliwością czekamy na następną!