#Świętokrzyskie NIE hejtuje

Kampania o powyższym haśle została zainicjowana przez Wojewodę Świętokrzyskiego – Pana Zbigniewa Koniusza (https://youtu.be/SxJB8jGfWpI). Jej głównym celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat bardzo niebezpiecznego zjawiska, jakim jest hejt. Akcja skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasza placówka nie pozostała obojętna i aktywnie włączyła się do promowania hasła: „#Świętokrzyskie NIE hejtuje”.
Podczas lekcji wychowawczych uczniowie są zapoznawani z zagadnieniami dotyczącymi przyczyn mowy nienawiści, rozpoznawania hejtu i form, jakie może on przybierać. Uczestniczą w projekcji spotu filmowego promującego kampanię #Świętokrzyskie NIE hejtuje” (https://www.youtube.com/watch?v=AJqGz7yz8dI).

Udział w akcji wyposaży uczniów w wiedzę na temat rozpoznawania hejtu i sposobów radzenia sobie z nim. Ponadto uświadomi im, że w sieci nikt nie jest anonimowy i nawet samo dodanie pełnego nienawiści postu na portalu społecznościowym, czy forum internetowym może wydawać się niegroźne, to niesie jednak za sobą ogromne konsekwencje przede wszystkim
w przypadku ofiar hejtu. Uczniowie zyskają wiadomości o odpowiedzialności karnej młodych ludzi, wobec tego zjawiska. Podczas dyskusji, ustalony został oczywisty fakt, że Internet jest bardzo dobrym i potrzebnym narzędziem, ale tylko wtedy, gdy używa się go ,,z głową”. Nasi uczniowie wiedzą, że zawsze należy pamiętać o tym, aby nie robić w sieci tego, czego nie zrobilibyśmy w realu. Przyjęcie takiej zasady pomoże w dbaniu o nasze funkcjonowanie w social mediach.

     W ramach udziału naszej placówki w akcji „#Świętokrzyskie NIE hejtuje” zorganizowany został konkurs plastyczny -literacki „Nie hejtuję – REAGUJĘ!”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *