Wycieczka uczniów klas I-III

17 listopada 2021 roku uczniowie klas I – III wybrali się na wycieczkę do Oblęgorka i do Kurozwęk  w ramach programu ministerialnego      „ POZNAJ POLSKĘ”.

  • Celem programu było, przybliżenie uczniom ciekawych, istotnych i ważnych  miejsc naszego regionu związanego z historią Polski.

W  Oblęgorku uczniowie zwiedzili piękny Pałac – Muzeum Henryka Sienkiewicza. Pobyt w Pałacyku wszystkich oczarował. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek o życiu i twórczości wybitnego, naszego pisarza. Wracając do autokaru uczniowie aktywnie zapoznali się z zadaniami  ścieżki edukacyjnej, rozciągającą się wzdłuż „Alei Lipowej” w Oblęgorku. Poprzez zabawę i doświadczenia poznały wiele ciekawostek ze świata roślin i zwierząt.

Drugim punktem wycieczki był spacer wokół Pałacu w Kurozwękach oraz poznanie bizonów. Kraina tych rzadko spotykanych zwierząt rozciąga się tuż za Pałacem. Dzieci oglądały zwierzęta z bliska podczas przejażdżki otwartym wozem. Po wszystkich atrakcjach uczestnicy  mogli zjeść gorący posiłek. W drodze powrotnej oglądaliśmy pamiątki zakupione przez uczniów. Każdy z uczestników otrzymał książeczkę edukacyjną z informacjami o Pałacu w Kurozwękach.

Fotorelacja!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *