„Tolerancja. Dlaczego warto być tolerancyjnym?”

Dnia 07.11.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie odbył się apel na temat: „Tolerancja. Dlaczego warto być tolerancyjnym?” Wydarzenie zostało zorganizowane przez psychologa, Izabelę Rejmer oraz uczennicę klasy ósmej, Wiktorię Wychowaniec i ucznia klasy siódmej, Dominika Kędziorę. W apelu uczestniczyli: Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie szkoły. Celem spotkania było kształtowanie u uczniów i nauczycieli postaw akceptacji i tolerancji wraz z poszanowaniem praw innych. Podczas prezentacji uczestnicy wydarzenia między innymi mieli możliwość dowiedzenia się: czym jest tolerancja, na jakie konsekwencje psychologiczne narażone są osoby doświadczające nietolerancji, jakie rodzaje i formy przemocy rówieśniczej (bullyingu) występują w szkołach a także w jaki sposób ćwiczyć postawę bycia tolerancyjnym.

Bardzo ważne staje się uświadomienie znaczenia tolerancji, gdyż większość napięć między ludźmi, wspólnotami ludzkimi i państwami wyrasta właśnie z uprzedzeń i braku tolerancji. Nietolerancja zatem staje się zagrożeniem dla stabilności i pokoju na świecie, dlatego warto już od najmłodszych lat tłumaczyć dzieciom, dlaczego należy odnosić się z szacunek do innych ludzi, ich potrzeb oraz wyrażanych uczuć. Warto pamiętać, iż przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości.

Dziękujemy wszystkim osobom obecnym w tak ważnym wydarzeniu. Zachęcamy również do pogłębionej refleksji odnośnie znaczenia tolerancji oraz życzymy wytrwałości i motywacji tym, którzy jeszcze potrzebują czasu na odkrycie w sobie potrzeby okazywania szacunku i tolerancji innemu człowiekowi.
Fotorelacja!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *