XII Bieg Niepodległości

W dniu 8 listopada Samorządowe Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych  XII Bieg Niepodległości. Celem zawodów było upamiętnienie 104 rocznicy odzyskania niepodległości oraz promowanie patriotyzmu od najmłodszych lat.
Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, a dla najszybszych puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Przed rozpoczęciem rywalizacji na trybunie stadionu zawodnicy trzymając biało – czerwone kartki stworzyli piękną flagę Polski i wspólnie odśpiewali hymn.

Naszą szkołę reprezentowała 18 osobowa grupa uczniów z klas 4-8, zawodnicy rywalizowali na dystansach 400m, 600m, 1000m i 1 mili. Na mecie było zmęczenie ale jednocześnie uśmiech i zadowolenie z  takiej formy uczczenia Święta Niepodległości.

Zapraszamy do fotorelacji!!!