W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA …

Przed nami najważniejsze dla chrześcijan Święta Wielkiej Nocy. Wielkanoc upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, ale obchody należy rozciągnąć na tzw. Triduum Paschalne. Rozpoczyna się ono od wieczornej mszy w Wielki Czwartek, a kończy Wigilią Paschalną.
Termin Wielkanocy związany jest z cyklem księżyca i wypada w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni. Dlatego termin Zmartwychwstania ustawia także wiele innych świąt w roku, m.in. Wniebowstąpienie, Zesłanie Ducha Świętego czy Boże Ciało. W tym roku obchodzimy święta 4 kwietnia.
Chętni uczniowie w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka” przygotowali kartki świąteczne. Życzyli w nich Ojcu Świętemu dużo zdrowia, radości z pełnionej posługi, a także błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego. Przygotowane prace zostały przekazane organizatorowi konkursu, który wyłoni 12 najlepszych prac i przekaże do Watykanu.
Galeria zdjęć!!!
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przeprowadzili, w okresie Wielkiego Postu, zbiórkę żywności i produktów higienicznych na rzecz Domu Samotnej Matki w Wiernej Rzece. Uzyskane artykuły zostały przekazane na ręce s. Anny Czech wraz z życzeniami dla wszystkich podopiecznych schroniska. Kierowniczka placówki wyraziła ogromną wdzięczność za okazaną życzliwość i wsparcie. Przekazała na ręce wolontariuszy kartkę ze świątecznymi życzeniami dla pani Dyrektor, wszystkich nauczycieli i uczniów szkoły.
Galeria zdjęć!!!

Te wpisy mogą Cię zainteresować

Skip to content