WOLONTARIUSZE W AKCJI

AKCJA POLA NADZIEI 2019/2020

Za zgodą dyrektora Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie, pani Agaty Skalskiej nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pola Nadziei. Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w  inauguracji kampanii, która odbyła się 2 października br. w Hospicjum im. świętej Matki Teresy z Kalkuty.
Celem akcji jest głoszenie idei  hospicyjnej, uwrażliwianie na potrzeby cierpiących i nieuleczalnie chorych oraz pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Hospicjum Caritas.
Otrzymane podczas uroczystości inauguracyjnej, z rąk ks. bp. Andrzeja Kalety, cebulki żonkili posadzili nasi wolontariusze na przyszkolnej rabacie. Żonkil jest znakiem tej akcji i symbolem nadziei.
Galeria zdjęć!!!

POMAGAMY

Grupa uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu w dniu    14 października 2019 roku pod opieką p. Iwony Wijas wybrała się do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Młodzież szkolna swój wolny czas poświęciła na zrobienie jesiennych porządków w ogrodzie i wokół ośrodka. Praca ta sprawiła wiele radości wolontariuszom i została doceniona przez dyrektora placówki księdza Jana Jagiełkę, który podziękował im słodkim poczęstunkiem i umieścił podziękowanie dla naszej szkoły na stronie internetowej ośrodka.
Galeria zdjęć!!!