WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK „DECORA” W MIECHOWIE

25 listopada uczniowie klasy trzeciej poznali tajniki powstawania ozdób choinkowych w Fabryce Bombek Decora w Miechowie. Korzystając jeszcze z wolnego czasu uczniowie klasy III zatrzymali się przy pięknym pomniku znajdującym się na rynku w Miechowie. Upamiętniający poległych bohaterów walk o wyzwolenie ojczyzny. Na zwężającej się ku górze graniastej kolumnie stał orzeł z rozpostartymi skrzydłami tak jakby zrywał się do lotu. Chwilą ciszy uczniowie uczcili cześć poległych bohaterów.
Galeria zdjęć!!!

Po obejrzeniu pomnika, trzecioklasiści rozpoczęli zwiedzanie zakładu. Dzieci oglądały proces powstawania bombek – od momentu ich projektu, poprzez formatowanie i srebrzenie. Potem udały się do sali – dekoratorni, gdzie bombki były ozdabiane ręcznie, co wzbudziło ogromny zachwyt. Następnie nadszedł czas na zajęcia plastyczne. Każdy z uczestników warsztatów sam malował świąteczną bombkę. Ozdabianie dużej bombki nie jest proste. Na początku trzeba ustalić, w którym miejscu namalować wzory. Potem należy posmarować klejem i posypać brokatem, który sprawi, że bombka jest jeszcze piękniejsza. Na koniec uczniowie zakupili w sklepie przy fabryce dowolnie wybrane ozdoby. Wracając do szkoły każdy z uczestników myślał o nadchodzących świętach i choince, którą ozdobi własnoręcznie wykonaną bombką.