Wycieczka do Kielc klas IV-V

28 września uczniowie klas IV a, IV b i V wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Kielc. W kinie Moskwa obejrzeliśmy polski film pt.: „Tarapaty”, poruszający m.in. problem rozłąki z rodzicami, którzy pracują za granicą, pobytu w internacie i braku przyjaźni.

Galeria zdjęć

Film na pewno skłonił dzieci do wartościowych przemyśleń, o czym chętnie opowiadali podczas spaceru po parku im. Stanisława Staszica. Kolejnym punktem naszej trasy był Rezerwat na Kadzielni oraz zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej. Panie przewodniczki podzieliły nas na mniejsze grupy i oprowadziły po trzech udostępnionych jaskiniach: Odkrywców, Prochowni i Szczelinie. Łączna długość systemu jaskiń wynosi 140 m. Wewnątrz mogliśmy podziwiać skamieniałości koralowców, ramienionogów i innych organizmów, które żyły tu w morzu dewońskim około 40 mln lat temu! Przewodniczka opowiedziała nam, w jaki sposób i jak długo tworzą się nacieki jaskiniowe: stalagmity, polewy naciekowe i stalaktyty .
Wycieczka była niezwykle kształcąca i życzylibyśmy sobie więcej takich praktycznych lekcji w terenie w przyszłości!