Wycieczka szkolna do Torunia i Bydgoszczy

20-21 maja chętni uczniowie z klasy IV, V, VI i VII wybrali się na wycieczkę krajoznawczo -turystyczną do Torunia i Bydgoszy. Ich przygoda rozpoczęła się wczesnym rankiem, bo już o 6:45 wszyscy stawili się przy szkole. W dobrych humorach podekscytowani, choć
jeszcze trochę zaspani ruszyliśmy w drogę.
Zapraszamy do fotorelacji, która pozwoli Wam „odwiedzić” te fascynujące miasta wraz z nami 🙂

W Toruniu powitała nas przewodniczka, która oprowadzając nas w interesujący sposób opowiadała ciekawostki i legendy związane z miastem, wśród których nie zabrakło też faktów historycznych. W czasie spaceru odwiedzaliśmy: fontannę Flisaka, krzywą wieżę, osiołka – „pręgierz”, pomnik Mikołaja Kopernika, Piernikową Aleję Sław, planetarium, gdzie uczestniczyliśmy w seansie „Światła północy” oraz wiele innych. Mieliśmy również okazję poznać tajemny przepis na słynne toruńskie pierniki, a następnie według niego wykonać własne pierniczki. Nieco zmęczeni i głodni zakwaterowaliśmy się w pięknym hotelu Halo Toruń w samym centrum miasta. Po wyśmienitej obiadokolacji czekała nas jeszcze jedna – wieczorna atrakcja. Wzięliśmy udział w spektaklu światła, dźwięku i efektów wodnych, a to za sprawą spaceru do fontanny Cosmopolis, która nawiązuje do słynnego dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”. Było to wspaniałe widowisko, które trzeba zobaczyć.
Następnego dnia po śniadaniu i jeszcze ostatnim spacerze uliczkami uroczego Torunia wybraliśmy się w dalszą podróż. Czekała nas kolejna przygoda, a u celu był Bydgoszcz. W tym miejscu pod opieką przewodniczki uczestniczyliśmy w grze miejskiej, która pozwoliła poznać miasto oraz wyłonić zwycięzców zmagań. Była to bardzo atrakcyjna forma zwiedzania, która niezwykle pochłonęła młodych podróżników. Po tej zespołowej rywalizacji na wszystkich czekały nagrody, a potem zasłużony, przepyszny obiad. Z pełnymi brzuchami ruszyliśmy zwiedzać Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie czekała kolejna atrakcja – udział w warsztatach połączony z wykonaniem mydełka. Niestety wszystko, co przyjemne szybko się kończy i nasza przygoda również dobiegła końca. Każdy zmęczony, ale też w wyśmienitym humorze z bagażem wspomnień, pamiątek wracał do domu z nadzieją, ze jeszcze kiedyś odwiedzi te piękne miejsca.
https://drive.google.com/drive/folders/1nYQU0xZJ0gPMhcuFIF4C6Xjqrk6d4cAu?usp=sharing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *