XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

6  października  2022 obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tygodniu poprzedzającym WMTD uczniowie przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia.
W piątek i poniedziałek zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas 3-8. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz motywujące naklejki. Uczniowie klasy czwartej rozwiązywali również „tabliczkowe” łamigłówki.
Galeria zdjęć!!!

Asystentki koordynatora – uczennice klasy 7, sprawdzały „tabliczkową wiedzę”  także wśród  nauczycieli, innych pracowników szkoły oraz gości, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę. Zdobywcom 5 bezbłędnych odpowiedzi wręczały Certyfikaty MT EXPERT.

Później wybraliśmy się w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród napotykanych przechodniów. Nie wszyscy byli na tyle odważni, aby dać się przepytać.

Patrol Egzaminacyjny MT pojawiły się również w sklepie, aby w ramach akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród odwiedzających sklep. Akcja ma na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy ją znają.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.
Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Gratulujemy wszystkim zdobywcom certyfikatu!

To była dobra, pożyteczna zabawa