XIII edycja projektu edukacyjno-profilaktycznego „Kochane Pierwszaki”

To już trzynasta edycja tego przedsięwzięcia, które kuratorium organizuje wspólnie z policjantami, strażakami oraz Instytutem Pamięci Narodowej. Uczniowie klasy pierwszej 6 września uczestniczyli w akcji „Kochane Pierwszaki”. Wydarzenie miało miejsce w Hali Legionów w Kielcach. W czasie uroczystości Biskup Marian Florczyk pobłogosławił dzieci z klas I u progu rozpoczęcia nauki szkolnej oraz poświęcił plecaki szkolne.
Na pierwszaków czekała świetna zabawa, mnóstwo wspaniałych atrakcji, a przede wszystkim edukacja na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Uczniowie mieli okazję usiąść w radiowozie policyjnym, na motorze oraz porozmawiać z policjantami i strażakami.
Dzieci miały również przyjemność spotkać się osobiście z panem wójtem Gminy Piekoszów Zbigniewem Piątkiem, który uczestniczył w tym spotkaniu. Uczniowie wrócili w doskonałych humorach oraz bogatsi w nowe doświadczenia.