XXXII Tydzień Kultury Języka w Województwie Świętokrzyskim

Kolejny raz w naszej szkole podjęto działania z okazji Tygodnia Kultury Języka. W ramach obchodów pod przewodnictwem Teresy Piotrowskiej i Sylwii Giemzy przeprowadzono szereg działań mających na celu stworzenie jak najliczniejszemu gronu odbiorców (przede wszystkim uczniom ze wszystkich poziomów edukacyjnych) możliwości uczestnictwa w ciekawych spotkaniach z językiem polskim.

Fotorelacja!
Uczniowie naszej szkoły, dbając o kulturę słowa, przygotowali w tym roku plakaty przedstawiające związki frazeologiczne w języku polskim. Połączenie słowa i ilustracji stało się dobrym sposobem na wyjaśnienie uczniom znaczenia wielu popularnych frazeologizmów. Prace plastyczne zawisły na szkolnym korytarzu aby uczniowie mogli nadal mogą wzbogacać swoją wiedzę, poznawać tajemnice języka polskiego.

Kolejnym działaniem były zabawy słowem „Znajdź słowo w słowie”, w których uczniowie doskonalili spostrzegawczość szukając nowych wyrazów w zdaniach lub wyrazach. To była świetna zabawa dla młodszych i starszych dzieci.

W ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pod nazwą „Namaluj wiersz Jana Brzechwy”. Dyplomy wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymali: Lena Jakubowska, Maria Paździerz, Wiktoria Giemza, Sandra Szymkiewicz, Zuzanna Starzyńska, Zuzanna Jasińska, Jakub Szeliga, Szymon Ptak i Aleksander Sobczyk. Gratulujemy!

W ramach obchodów TKJ odbyły się dwa Konkursy Recytatorskie, najpierw Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Czesława Miłosza, który wyłonił 4 reprezentantów naszej szkoły do III Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Czesława Miłosza. Naszą szkołę reprezentowały Blanka Strychalska, Lena Kozioł, Liliana Chojnecka i Zofia Polit.

Podsumowaniem obchodów TKJ było zaprezentowanie uczniom scenki pod nazwą „Mam, znalazłem” na podstawie związków frazeologicznych i czasownika szukać, którą przygotowali uczniowie z Kółka Bibliotecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *