„Zapisane w pamięci”

Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie bierze udział w projekcie „Zapisane w pamięci”, który jest realizowany przez Bibliotekę Centrum Kultury w Piekoszowie wspólnie
z Fundacją Kulturalna Przestrzeń z Piekoszowa. Patronat nad przedsięwzięciem objął Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach.

„Zapisane w pamięci” to działania, które zaplanowane zostały do realizacji na dwa lata i skupiać się będą wokół tematu miejsc pamięci jakie znajdują się na terenie Gminy Piekoszów.
24 września 2019 roku chętni uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w warsztatach na temat archiwizowania i gromadzenia informacji. Zajęcia odbyły się w siedzibie delegatury IPN w Kielcach. Warsztaty te były jednym z zaplanowanych w projekcie działań.
Uczniowie z zaciekawieniem oglądali archiwum IPN-u, oraz brali udział w zajęciach dotyczących źródeł historycznych. Pełni wrażeń i nowej wiedzy wróciliśmy do szkoły.
Przed nami jeszcze, w ramach tego projektu, udział w grze terenowej, której tematem będzie działalność partyzancka na terenie naszej gminy w trakcie II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *